ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7405583
*
nr 740 5583
Spegel
Empirestil, höjd: 110
Utrop:
1.000 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 februari 2012
kl 17:35:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/2 16:12:37
1
600 kr
13/2 17:20:50
2
700 kr
13/2 17:25:32
1
700 kr
13/2 17:26:48
3
750 kr
13/2 17:27:51
2
850 kr
13/2 17:28:41
1
850 kr
13/2 17:29:55
2
Vinnande bud
13/2 17:30:26
3
900 kr
13/2 17:33:03
2
justering av budtak
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:32
-
8321 Spegel
Rokokostil, 63x54 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:37
-
8026 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:53
-
8025 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:51
*
Spegel
nr 740 5583
Spegel
Empirestil, höjd: 110
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 februari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/2 16:12:37 | 1 | 600 kr |
13/2 17:20:50 | 2 | 700 kr |
13/2 17:25:32 | 1 | 700 kr |
13/2 17:26:48 | 3 | 750 kr |
13/2 17:27:51 | 2 | 850 kr |
13/2 17:28:41 | 1 | 850 kr |
13/2 17:29:55 | 2 | Vinnande bud |
13/2 17:30:26 | 3 | 900 kr |
13/2 17:33:03 | 2 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:32 -
8321 Spegel
Rokokostil, 63x54 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:37 -
8026 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:53
-
8025 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:51